Erkekler Tarafından Teklif Almayı Seven Kadınlar

Toplumsal bir gelenek olarak göze çarpar. Her toplumun farklı yaklaşımları elbette vardır ve fakat küçük nüans farkları ile ayrılır. Genel olarak değerlendirmeye kalktığımızda ise dünya genelinde eğilimin bu yönde olduğu görülür.
Başlangıç Noktası
Bunun nedenleri kadın açısından yetiştiği toplum, çevresinden gördükleri, duydukları, büyüdüğü aile olabilir. Tabii ki nedenleri çoğaltmak da oldukça mümkündür. İlk adımı atmak zaten zor bir durumken birde attığında karşılığı negatif olur ise ben rezil olurum kaygısı da taşınır. Bu tarz düşünen, kaygılar yaşayan hanımlar ilk adımın erkek cinsinin atmasını tercih ederler.
Sinyaller
Tabii ki karşı cinse adım atması, ilişki başlatması konusunda gerekli sinyaller verilir. Bir şekilde cesaretlendirilirler. Bu durumda er kişi gerekli cesareti toplayıp, gönderilen sinyalleri iyi okuduktan sonra teklif eder. Sonrasında bu durumu bayan tarafı değerlendirir ya kabul eder ya da etmez bu şekilde bir ilişki için başlangıç tohumları ekilir. Aslında doğru olan bu ilk adımı illaki beylerin atmak zorunda olmaması, bunun için illa bir taraf daha atak olacak diye bir kaide bulunmamaktadır.
Kim bilir bu nedenle başlayacak ve gayette mutlu olunabilinecek kaç ilişki hiç başlayamadan kişisel tarihlerde yok oldu gitti. Artık çok daha farklı bir dünyada yaşanıyor eskinin kuralları neredeyse yok olup gitmekte ilişkilerde niye bazı hanımlar hala toplumun baskısını ve baskı ile bütünleşen egolarını ortadan kaldırmıyorlar. Hoşlanıyorsan ilk adımı atmalısın, beğendiğin kişiyi ve kendini sev ve yol al. Bazen bazı fırsatlar ve kişiler karşına yalnızca bir kez çıkıyor. Değerlendirmediğinde büyük bir şey de kaçırmış olabilirsin.
Bireylerin bu yönde kendilerine güvenmeleri, toplumsal baskıları, korkaklıkları, egoları bir kenara bırakıp hareket etmeleri doğru olabilir. Tabii ki hoşlanılan bireyin hanım kişiye gelip konuşmak istemesi, randevu talep etmesi, onu diğer tüm hanımlar arasından sıyırıp tercih ettiğini söylemesi, duygularını açması, bir ömrü onunla birlikte geçirmek istediğini söylemesi gururu okşayan oldukça hoşda bir durum. Elbette bu da kişiden kişiye değişiklikler gösterebilecek bir durum. Aslında her kişinin karakterinin birbirinden farklı olduğunu kabul ettiğimizde, ilişki durumlarında da dinamiklerin farklı işlediğini görebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir